Eesti English Русский

DPF/FAP/AdBlue
*Probleemid DPF filtriga?

*Kas armatuuris põleb tahmafiltri sümbol?
*Auto on avariirežiimis “limp home“?
*Vilets kiirendus ja suur kütusekulu?
*tõusma hakanud mootori õlitase?
*Seisad silmitsi suure remondikuluga?
*Ei tea mis on parim lahendus?

Mis on DPF filter?

DPF (Diesel Particulate Filter), prantsuse autodel FAP ehk kübemefilter on seade, mis on paigaldatud diiselmootoriga varustatud sõiduki väljalaskesüsteemi vähendamaks heitgaase ja vastamaks euro regulatsioonidele (EURO 4,5 jne.). Seda tehakse tahmaosakeste kinnipüüdmisega heitgaaside väljumisel summutist. Nagu iga filter, vajab ka tahmafilter regulaarselt puhastamist (regeneration). Normaaltingimustes saab auto sellega ise hakkam, ilma meie sekkumiseta. Selleks tõstetakse temperatuur väljalasketorustikus  700  kraadini ja filter lihtsalt põletatakse puhtaks.
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnYlQewt9TSvy3w04D1ruHq1TYOt9npJ4vdNgW0i4rmC2p45N7 
 
Probleemid, mis kaasnevad DPF filtriga

Kui filtri põletamisfunktsioon ei toimi, hakkab kogunev tahm filtrit ummistama millest tekib mootoril jõu langus ning suureneb kütusekulu. Jättes sellele tähelepanu pööramata on tulemuseks hiljem väga suured remondiarved, mis on tingitud teistele mootorikomponentidele tekitatud kahjust. Ummistunud filtriga kaasneb paratamatult ka heitgaaside temperatuuri tõus, mis võib lõppeda tule-     kahjuga!  Et seda vältida, läheb auto avariirežiimi, millega piiratakse võimsus. Tavaliselt ei tõuse ka mootoripöörded üle 2500.
 Et filtri põletamsfunktsioon saaks korralikult toimida, tuleb autoga regulaarselt sõita pikemaid otsi, näiteks maanteel. Umbes 30km lõik maanteel aitab filtrit puhastada ja korras hoida. Tavaliselt peab olema vähemalt  ¼ paaki kütust ja pöörded tuleks hoida kõrgemad. Siiski kasutatakse autosid meil rohkem linnatingimustes, sõites lühikesi otsi kooli, tööle, poodi. Sellise sõiduga ei lähe mootorid soojakski, rääkimata põletamisfunktsiooni aktiveermisest.  Kui filter on täitunud liigselt tahmaga siis ei rakendata ka enam põletamisfunktsiooni sest sellega kaasneb kõrge tulekahju oht! Samas isegi hästi hooldatud filtri eluiga on olenevalt 150000-300000 kilomeetrit. Sellepärast klassifitseerub kübemefilter kui kuluosa nagu muud filtrid, piduriklotsid jne.

Millised on mu võimalused?

Selleks hetkeks kui armatuuris süttib kübemefiltri hoiatustuli, on filter juba liialt täitunud. dashboard common symbols
Maanteel sõit või töökojas käivitatav sundpõletamisfunktsioon (forced regeneration) on sellisel juhul ainult agoonia edasilükkamine, ei muud.
Järele jääb 3 võimalust:

*DPF vahetus – Me vahetame filtri välja esindusest ostetud originaalfiltriga (keskmine filtri hind 2000 EUR), teeme diagnostika, kustutame vead, kalibreerime mootori juhtarvuti. Soovi korral tõstame ka mootori võimsust optimeerimise teel.

*DPF eemaldus – Me eemaldame filtri, teeme diagnostika, kustutame vead, kalibreerime juhtarvuti, kirjutame DPF funktsiooni juhtarvutist välja. Soovi korral tõstame mootori võimsust optimeerimise teel.

*DPF pesu – Peseme filtri spetsiaalse pesuainega puhtamaks- jah puhtamaks sest päris puhtaks filtrit võimalik saada ei ole, teeme diagnostika, kustutame vead, kalibreerime juhtarvuti, sundpõletame filtrit. Soovi korral tõstame mootori võimsust optimeerimise teel.

Põhiküsimused, mis jäävad kummitama

*Kas mu auto hakkab pärast DPF eemaldamist suitsema?
Ei. Kui Teie auto ei suitsenud enne meie juurde tulemist siis ei suitse ka meie juurest lahkudes

*Kas ma saan oma autoga ülevaatuselt läbi?
Jah, saate küll. Mõjutegur DPF eemaldamisel on nii väike, et seda ei ole võimalik heitgaaside mõõtmisel välja lugeda. Samuti ei jää jälgi filtri eemaldamisest.  Kui ilmneb, et Sinu auto ei läbi heitgaasitesti siis on viga juba enne DPF eemaldumist avaldunud.

Kui oled leidnud siit oma auto jaoks sobiva lahenduse, võta julgelt ühendust. Veel täna!
 
 
 KONTAKT

HERS TUNING | Pilvetee tn. 5, 12618 Tallinn | info@motoekspert.ee | E-R 9-18 
Self guided audio tour app image